SPOUTED POUCHES: GUALAPACK І TOMRA

SPOUTED POUCHES: GUALAPACK і TOMRA об’єднують зусилля для революційної повномасштабної переробки

TOMRA та Gualapack працюють разом, щоб показати можливість вторинної переробки першого у своєму роді поліпропіленового пакета Gualapack із носиком на всіх етапах переробки потоку твердих поліпропіленових відходів DKR.

В умовах повномасштабної інфраструктури сортування та переробки, перший в історії поліпропіленовий пакет Gualapack з носиком з мономатеріалу виявився придатним для вторинної переробки. Результати великих випробувань, проведених на кількох майданчиках протягом 2020 року, показують, що сталий розвиток завдяки інноваціям – можливий.

Лідери галузі TOMRA та Gualapack, обидва є членами CEFLEX (Європейська платформа економіки замкнутого циклу для гнучкої упаковки), об’єднали зусилля, щоб перевірити, як один із інноваційних продуктів Gualapack, який поєднує в собі ламінати з мономатеріалу та напівжорсткі багатошарові компоненти, може бути автоматично та ефективно спрямований на поточний потік переробки РР (поліпропілену).

Gualapack є світовим лідером у виробництві готових пакетів з носиком та глобальним гравцем в індустрії гнучкої упаковки, що виробляє ламінати, кришки та пакети для дитячого харчування, закусок, фармацевтичних продуктів та широкого спектра інших застосувань. Компанія повністю віддана сталому розвитку, який останні кілька років є її головним двигуном прогресу та інновацій.

Мішель Марроне, менеджер зі сталого розвитку Gualapack, згадує: «Я вперше зустріла Юргена з ТОМRА у 2018 році. У Gualapack ми були зайняті рішенням завдання розробки пакета з мономатеріалу з носиком, який мав витримувати гаряче наповнення, пастеризацію та зберігати свої бар’єрні властивості протягом 12 місяців із продуктом на полиці. Але разом з тим я знала, що розробити упаковку з мономатеріалу з дизайном недостатньо! Не менш важливо було довести нашу циклічність, продемонструвавши, що наш пакет може бути правильно ідентифікований як поліпропілен, відсортований, перероблений та екструдований на промисловій лінії».

Будучи пристрасним і надійним лідером інновацій з 50-річним досвідом роботи в галузі поводження з відходами, TOMRA пропонує технологічні рішення та вносить свій досвід, процеси та знання ринку, які дозволяють створювати рішення для економіки замкнутого циклу за допомогою передових систем збирання та сортування.

«Після розробки нових пакетів і для визначення того, чи можна їх сортувати за допомогою оптичних сортувальників, ми додали значну їх кількість до комбінованої установки із сортування окремих джерел та змішаних потоків для автоматичного сортування», — пояснив Юрген Прістерс, старший віцепрезидент з розвитку бізнесу циркулярної економіки ТОМRА. «Результатом було дуже гарне виявлення та точна швидкість відокремлення всіх пакетів. Наступні випробування з переробки показали, що пакети з мономатеріалу Gualapack можна легко переробляти на стандартні продукти».

Як перший крок, різні відсотки пакетів Gualapack були додані до звичайних поліпропіленових відходів, які потім були відібрані за допомогою TOMRA AUTOSORT®, сортувальної машини на основі датчиків, яка підтвердила, що пакети добре ідентифікуються як поліпропіленовий матеріал, при цьому понад 80% перенаправляється на переробку . Потім партія відходів поліпропілену з 5% додаткових пакетів і партія без пакетів — порівняли в послідовному випробуванні, в ході якого пройшли всі етапи стандартного процесу переробки. Спочатку подрібнені в пластівці та промиті гарячою водою та гідроксидом натрію при 85 °C (185 °F), потім наданий до сортування на другій машині AUTOSORT FLAKE для подальшого поліпшення якості матеріалу, потім дві партії були переміщені на промисловий масштабний екструдер і вони були гранульовані назад у поліпропілен.

Результати були на диво хорошими: фарби та клею з пакетів не впливали на екструзію та забезпечували високу термостійкість без будь-якого запаху чи проблем із летючими речовинами. Крім того, гранульовані матеріали були охарактеризовані сторонніми лабораторіями та визнані схожими з марками кополімерів поліпропілену, придатними для лиття під тиском.

Цей ключовий висновок демонструє, що пакети з мономатеріалу Gualapack добре переносяться в німецькому потоці жорсткого поліпропілену DKR і що системи сортування TOMRA у реальних сценаріях є підходящою інфраструктурою для правильної ідентифікації та сортування ламінатів з мономатеріалу навіть у присутності напівжорстких матеріалів, багатошарової конструкції. Крім того, це успішний приклад дизайну для упаковки, що переробляється, відповідно до рекомендацій CEFLEX D4ACE (дизайн для економіки замкнутого циклу).

monomaterial polypropylene spouted pouch

Матеріал взято з ресурсу – gualapack.com

Залишились питання?

Наші менеджери дадуть відповідь на всі ваші запитання в найкоротший термін.